31
      02.04.2024
      Сподели:
      img

На стадион "Александър Шаламанов" в София един срещу друг ще се изправят отборите на Славия и Пирин във втората среща от 27 кръг на efbet Лига. Мачът започва в 19:30 часа и ще бъде ръководен от Ивайло Ненков.

Ситуацията е деликатна и за двата отбора. Домакините записаха само една победа в последните 5 шампионатни мача и са в долната половина на таблицата. Пирин заема място, което към момента ги води към бараж с третия от Втора лига, но до края на сезона има изключително много време.

В последните 5 двубоя обаче Пирин не познава вкуса на поражението, като спечели две победи и в още 3 мача завърши наравно.

За Славия се очаква в игра да се завърна Галин Иванов, който се контузи и пропусна визитета на стадион "Георги Аспарухов" и загубата от Левски. Аут от състава на "белите" е Тони Тасев, който получи разтежение и ще пропусне няколко мача на Славия. Денислав Александров е с травма, а Емил Мартинов е наказан, тъй като натрупа 5 жълти картона.

През есента мачът в Благоевград завърши наравно 1:1. Кейта бе точен за Славия в 13-ата минута, но в 81-ата минута Андрей Йорданов изравни.