• Славия и Ботев Пловдив не се победиха в атрактивен мач (ВИДЕО)

Славия и Ботев Пловдив не се победиха в атрактивен мач (ВИДЕО)

img
      66
      02.03.2024
      Сподели:

Славия и Ботев Пловдив завършиха при равенство 2:2 в мач, игран на стадион "Александър Шаламанов" в София. "Белите" откриха чрез Тони Тасев от дузпа в 10-ата минута, а Янис Карабельов възстанови равенството в 48-ата минута. В 50-ата Тони Тасев реализира за 2:1, а крайният резултат бе оформен от Георги Николов в 87-ата минута.

В 5-ата минута Ботев Пловдив отправи първия точен удар посока една от двете врати. Ехидже Укаки стреля, но не успя да затрудни Светослав Вуцов.

Четири по-късно домакините организираха първата си по-опасна атака. Топката стигна до Тони Тасев, който опита да комбинира със свой съотборник. Получи се рикошет в ръката на Ехидже и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тасев, който преодоля Матвей Игонен в 10-ата минута.

В 19-ата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва. Самуел Акере догони топката, преди тя да напусне очертанията на терена и центрира. На далечната греда бе Атанас Чернев, чийто удар с глава беше отразен.

В 25-ата минута защитата в "бяло" се справи с центриране в наказателното поле. Топката попадна на пътя на Ехидже, чийто удар от въздуха прелетя високо над напречната греда.

Половин час след началото Антоан Конте напредна по десния фланг и намери във вратарското поле Мартин Секулич, който направи по-сложното. От непосредствена близост не намери целта. Малко след това Джеймс Ето‘о също засече центриране, но от левия фланг. И той не бе точен – над вратата.

В 48-ата минута пловдивчани изравниха резултата. Постепенна атака на "жълто-черните" изведе Ивелин Попов отдясно. Капитанът на Ботев овладя и необезпокояван центрира към наказателното поле, където Янис Карабельов надскочи защитата на Славия и реализира след изстрел с глава.

В 50-ата минута домакините отново излязоха напред. Иван Минчев разпредели топката вдясно по атаката на Славия директно към Тони Тасев. Крилото на "белите" дриблира с кълбото и шутира извън наказателното поле, като рикошет в бранител на Ботев залъга вратаря Игонен за посоката на удара - 2:1.

11 минути по-късно Ертан Томбак осъществи самостоятелен пробив по дясното крило, преодоля няколко играчи на Ботев и реши да завърши атаката с удар, който обаче бе крайно неточен.

15 минути преди края на редовното време Дилан Мертенс получи отляво по атаката на Ботев, напредна с топка в крака и навлезе в наказателното поле на Славия. Нидерландецът шутира и нацели горната греда на вратата на "белите".

В 78-ата минута отново пред Мертенс се отвори отлична възможност да реализира. След избиване от страна на защитата на Славия кълбото се озова в халфа на Ботев, който от границата на наказателното поле стреля в аут.

В 87-ата минута Ботев отново изравни резултата. Антонио Перера подаде отличен извеждащ пас към Мертенс вляво по атаката, нидерландецът навлезе в наказателното поле и подаде успоредно към Георги Николов, който на празна врата реализира за 2:2.

В 90-ата минута Владимир Николов бе намерен във въздуха след центриране отдясно и стреля с глава, но сравнително леко и Игонен улови.

В първата минута от добавеното време Фаустас Степонавичус навлезе в наказателното поле на Славия и стреля от малък ъгъл, като Вуцов съумя да улови.

СЛАВИЯ СОФИЯ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 2:2

1:0 Тони Тасев 10 - дузпа, 1:1 Янис Карабельов 48, 2:1 Тони Тасев 50, 2:2 Георги Николов 87

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов (В), 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 55. Ивайло Марков, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов (63 - 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев (77 - 93. Исак Соле), 33. Галин Иванов (К) (90 - 8. Емил Стоев), 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Старши треньор: Златомир Загорчич

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 32. Матвей Игонен (В), 4. Ехидже Укаки (79 - 7. Мохамед Брахими), 9. Мартин Секулич (71 - 93. Георги Николов), 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перейра, 28. Янис Карабельов (71 - 6. Дилан Мертенс), 38. Константинос Балоянис (85 - 14. Фаустас Степонавичус), 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез

Главен съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Ивайло Марков, Златомир Загорчич, Владимир Николов, Ерол Дост (С), Ехидже Укаки, Джеймс Ето'о, Антоан Конте (Б)

Червен картон: Ерол Дост (С)