• Начало
        |
      • Новини
        |
      • Родопското дерби донесе първа победа за Арда и първа загуба за Крумовград (ВИДЕО)

img
      37
      26.07.2024
      Сподели:

В откриващия мач от втория кръг на efbet Лига Арда Кърджали се наложи с минималното 1:0 у дома срещу Крумовград. Авторът на единственото попадение на "Арена Арда" в 21-ата минута бе Станислав Иванов.

В 21-ата минута кърджалийци излязоха напред. Станислав Иванов овладя на десния фланг, навлезе навътре и с прецизен удар в долния десен ъгъл преодоля Янко Георгиев. Повторенията показаха, че в началото на атаката топката е срещнала ръката на Емил Виячки, но главният рефер не бе повикан за преразглеждане с ВАР.

Десет минути по-късно Ренан Арияш можеше да възстанови равенството, но неговият удар от чиста позиция обаче бе крайно неточен.

В 45-ата минута гостите получиха пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Господинов. Серкан Юсеин завъртя топката над стената, но стражът на Арда сигурно изби в корнер.

В 48-ата минута Диего Рапосо стреля директно от пряк свободен удар, като шутът на бразилеца намери ръкавиците на Господинов, който улови.

Две минути по-късно Ренан Арияш опита да изненада Господинов с шут от далечна дистанция. Вратарят на Арда не бе затруднен и хвана топката във въздуха.

В 55-ата минута Серкан Юсеин центрира от свободен удар, топката прелетя над защитата на домакините и намери включилия се в нападение Матей Шимич, който стреля извън очертанията на вратата.

В 56-ата минута Серкан Юсеин отправи поредния далечен шут по посока вратата на Арда, Господинов не се намеси убедително, но съумя да улови впоследствие.

Две минути след това Борислав Цонев изведе по отличен начин Станислав Иванов очи в очи с Янко Георгиев, но изстрелът на нападателя премина покрай лявата странична греда.

След час игра Юсеин изпълни заучено свободен удар, като след разиграване в наказателното поле на Арда в крайна сметка след рикошет в Емил Виячки топката се озова в Господинов.

Три минути по-късно Иван Тилев центрира отдясно и Чинонсо Офор стреля с глава, несъумявайки да намери целта.

В 64-ата минута Диего Рапосо изведе Серкан Юсеин в наказателното поле на Арда, а изстрелът на полузащитника профуча покрай дясната греда на домакините.

В 75-ата минута Емил Виячки надскочи отбраната на Крумовград след изпълнение на корнер, но ударът му с глава прелетя над горната греда.

В 78-ата минута Станислав Иванов пусна извеждащ пас зад защитата на Крумовград, като Стефан Статев се озова сам срещу Янко Георгиев. Вратарят успя да разгадае действията на нападателя и отрази шута на появилия се като смяна Статев.

АРДА - КРУМОВГРАД 1:0

1:0 Станислав Иванов 21

АРДА: 1. Анатолий Господинов (К) (В), 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор (88 - 6. Пламен Крачунов), 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков (71 - 7. Стефан Статев), 17. Илкер Будинов (59 - 35. Димитър Велковски), 18. Джелал Хюсеинов (46 - 8. Йозгюр Аксака), 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев (В), 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 24. Лазар Марин, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо (84 - 77. Октай Юсеин), 8. Ренан Арияш (59 - 18. Даниел Оливейра), 10. Серкан Юсеин (К), 9. Рафаел Фуртадо (80 - 22. Ерол Дост), 19. Наско Милев

Старши треньор: Атанас Рибарски

Главен съдия: Стоян Арсов

Жълти картони: Милен Стоев, Джелал Хюсеинов, Борислав Цонев, Станислав Иванов (А), Лазар Марин (К)