Най-старото столично дерби: Левски приема Славия

39
      28.03.2024
      Сподели:
      img

Левски София приема Славия София в най-старото столично дерби. Мачът от 26-ия кръг на efbet Лига е от 19:00 часа на стадион "Георги Аспарухов" със съдия Радослав Гидженов.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ

Левски София постигна победа на Етър Велико Търново в последния мач преди паузата за националните отбори. "Сините" надвиха "болярите" с 3:0 на "Ивайло". Момчетата на Николай Костов заемат четвърто място във временното класиране с 48 точки. Срещу Славия те ще бъдат без лидера си в отбрана Хосе Кордоба, който е наказан за натрупани картони. Твърдо аут от мача са оперираният Илиян Стефанов и контузените Асен Митков и Фабио Лима.

Славия София загуби у дома от Локомотив Пловдив преди паузата с 1:2, а през почивката игра контрола с Ботев Враца, в която също претърпя поражение. "Белите" ще са без капитана си Галин Иванов за гостуването на Левски, както и без Денислав Александров. Тимът, воден от Златомир Загорчич, заема десетото място в класирането с 29 точки.

БИЛЕТИТЕ

В петък, 29 март билети ще се продават от 14:00 часа до края на първото полувреме на касите пред Сектор А и от 16:00 часа до края на първото полувреме на касите на улица „Тодорини кукли“ и на арката пред Сектор „А“. В деня на срещата билети НЯМА да се продават в официалния магазин на клуба.

Цени на билетите:

Сектор А, VIP: 100 лв.

Отстъпки – 10% (бронзова карта); 15% (сребърна карта); 15% (юбилейна карта); 25% (златна карта); 25% (семейна карта);

Сектор А, Ложи 2 и 3: 42 лв.

Сектор А, Блок 1914: 36 лв.

Сектор А, Блокове 1 и 2: 30 лв.

Сектор А, Блокове 3 и 4: 24 лв.

Сектор А, Блокове 5, 6, 7 и 8: 21 лв.

Отстъпки – 10% (бронзова карта); 15% (сребърна карта); 15% (юбилейна карта) 25% (златна карта); 25% (семейна карта);

Сектор Б: 12 лв.

Сектор В: 18 лв.

Сектор Г: 12 лв.

Феновете на отбора гост ще могат да си закупят пропуски от касата пред Сектор Г, която ще отвори един час и половина преди началото на мача.

Децата до 7 години включително, влизат безплатно на мача, но не могат да ползват седящи места на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.

ЕКИПИТЕ

Левски: синя фланелка, сини шорти, сини чорапи

Славия: бяла фланелка, бели шорти, бели чорапи

През есента Левски победи Славия с 2:0 с голове на Роналдо, който вече е част от руския Ростов и Уелтон, който бе продаден на японския Гамба Осака.