• Лудогорец очаквано отстрани Балкан за Купата (ВИДЕО)

Лудогорец очаквано отстрани Балкан за Купата (ВИДЕО)

img
      125
      22.11.2023
      Сподели:

Лудогорец очаквано спечели двубоя от 1/16-финалите в Sesame Купа на България, след като победи Балкан Ботевград с 4:0 като гост и продължава позоха към защита на трофея от миналата година.

Бърнард Текпетей изведе разградчани напред в резултата в 15-ата минута, когато вкара след извеждащо подаване на Аслак Фон Витри. В 56-ата минута Тодор Неделев удвои резултата, след като овладя топката с левия си крак и с десния я прати в мрежата. Руан Секо вкара трети гол за Лудогорец в 72-ата минута, когато засече ниско центриране от фланга на Аслак Фон Витри. Четвъртият гол за гостите падна в 80-ата минута, когато се разписа Рик Джонатан.

В следващия етап Лудогорец посреща Локомотив Пловдив.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Ботевград започна с натиск на Лудогорец, но в началните минути чистите положения пред вратата на Васил Вълчев липсваха.

Вместо това, Балкан беше близо до гол в 14-ата минута, когато Серджио Падт спаси удар на Здравко Атанасов.

При ответната атака обаче Лудогорец вкара. Аслак Фон Витри изведе Бърнард Текпетей в наказателното поле. Ганаецът надигра централните защитници на домкините, след това финтира и вратаря и прати топката в опразнената му врата 0:1.

В 28-ата минута Йордан Дамянов стреля опасно, но намери тялото на Франко Русо.

Лудогорец стигна до бърз втори гол, който падна в 56-ата минута. След центриране в наказателното поле и последвал карамбол, топката се върна към Тодор Неделев, който залъга, че ще стреля с левия крак, но би с десния и отбеляза за 2:0.

Лудогорец си реши мача с гол на резервата Руан Секо в 72-ата минута, когато засече центриране по земя от дясното крило, дело на Аслак Фон Витри - 0:3.

Лудогорец вкара четвърти гол чрез Рик Джонатан в 80-ата минута! При постепенна атака на гостите, те излязоха на чиста позиция, като играчи на Балкан на два пъти блокираха удари на българския шампион, но след това топката стигна до Рик Джонатан и неговият шут влетя в мрежата на Васил Вълчев.

В 87-ата минута резервата Емил Ангелов опита късмета си отдалеч, но шутът му с десния крак срещна десния страничен стълб на Серджио Падт!

До края на срещата повече попадения не паднаха и така Лудогорец започна ударно защитата си на Купата на България.

БАЛКАН БОТЕВГРАД - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
      0:1 Бърнард Текпетей (15'), 0:2 Тодор Неделев (56'), 0:3 Руан Секо (72'), 0:4 Рик Джонатан (80')

БАЛКАН: 98. Васил Вълчев, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев (К), 14. Давид Ганчев, 7. Йордан Дамянов, 6. Дейвид Йорданов, 10. Николай Миков, 9. Здравко Атанасов, 17. Александър Асенов, 19. Павел Петков, 13. Марио Войнов

Старши треньор: Васил Паланковски

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (К), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Старши треньор: Георги Дерменджиев