• Начало
        |
      • Новини
        |
      • Лудогорец надделя над Локомотив Пловдив и е в топ 8 на Sesame Купа на България (ВИДЕО)

img
      149
      06.12.2023
      Сподели:

Лудогорец Разград спечели с 4:0 срещу Локомотив Пловдив и се класира за 1/4 финалите на Sesame Купа на България. На стадион "Хювефарма Арена" точни за настоящия носител на трофея бяха Кайо Видал в 11-ата минута, Рик Джонатан в 75-ата, Руан Секо в 84-ата и Матиас Тисера в 93-ата.

В 4-ата минута Кайо Видал бе изведен сам срещу Динко Хоркаш от Квадво Дуа. Бразилецът предпочете да подаде и след рикошет в Ефе Али вратарят на Локомотив съумя да улови.

В 11-ата минута "орлите" излязоха напред в резултата. Клод Гонсалвеш пусна извеждащ пас към Бърнард Текпетей, който се озова сам срещу Хоркаш. Ганаецът реши да не бие и вместо това подаде на Кайо Видал, който преодоля Хоркаш с точен удар за 1:0.

В 23-ата минута Евандро стреля от далечна дистанция и след рикошет топката се озова в тялото на Дамян Христов, който овладя и улови.

В 42-ата минута Квадво Дуа амбициозно опита да прехвърли Динко Хоркаш. Шутът на швейцарския нападател попадна в ръцете на стража на гостите.

В 64-ата минута Бърнард Текпетей получи отдясно и навлезе навътре, след което шутира по посока вратата на Локомотив. Изстрелът попадна в центъра и Хоркаш съумя да избие.

В 69-ата минута контраатака на Лудогорец бе организирана добре от Якуб Пьотровски, който подаде към Текпетей. Ганаецът продължи към включилия се в наказателното поле Аслак Фон Витри, който стреля от движение, но в аут.

В 72-ата минута Текпетей центрира от свободен удар и намери Пьотровски, който подаде успоредно на голлинията във вратарското поле. Топката бе засечена от Франко Русо с глава, но излезе в аут.

В 75-ата минута Лудогорец удвои аванса си. "Орлите" пресякоха атака на гостите в средата на терена, след което Клод Гонсалвеш подаде към Рик Джонатан. Бразилецът дриблира продължително и шутира малко преди дъгата на наказателното поле. Ударът се оказа неспасяем за Хоркаш - 2:0.

Три минути по-късно Джонатан получи добра топка в наказателното поле на Локомотив, овладя и стреля в движение, но неточно в аут.

В 79-ата минута Ангел Лясков проби отляво и центрира, намирайки непокрития Петър Андреев. Младежкият национал на България стреля с глава точно под горната греда. Дамян Христов нямаше проблеми и улови.

В 82-ата минута Рик Джонатан се откъсна сам срещу Динко Хоркаш, като хърватинът прояви добра реакция и изби.

В 84-ата минута Лудогорец поведе с 3:0. Много красива двойна комбинация между Руан Секо и Квадво Дуа изведе бразилеца очи в очи с Динко Хоркаш, като шутът по земя бе закачен от стража, но все пак попадна в мрежата му.

В първата минута от даденото от рефера продължение Ивайло Иванов шутира директно от пряк свободен удар, но не съумя да изненада Дамян Христов, който улови.

В третата минута на добавеното време Тодор Неделев подаде пас от дълбочина към включилия се отдясно Сон. Испанецът центрира и намери включилия се Матиас Тисера, който оформи крайното 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ РАЗГРАД - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 4:0

1:0 Кайо Видал 11, 2:0 Рик Джонатан 75, 3:0 Руан Секо, 4:0 Матиас Тисера 90+3

ЛУДОГОРЕЦ: 67. Дамян Христов (В), 6. Якуб Пьотровски (К) (80 - 88. Тодор Неделев), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа (88 - 10. Матиас Тисера), 16. Аслак Фон Витри (88 - 82. Иван Йорданов), 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей (80 - 99. Руан Секо), 77. Кайо Видал (65 - 7. Рик Джонатан)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 23. Динко Хоркаш (В), 12. Ефе Али (55 - 17. Алфа Конте), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро (69 - 9. Георги Минчев), 10. Джовани Бариани (69 - 22. Ивайло Иванов), 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион (73 - 11. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев (К) (69 - 6. Христо Иванов)

Старши треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Георги Гинчев

Жълти картони: Бърнард Текпетей, Клод Гонсалвеш (Луд), Хорхе Сегура, Ефе Али, Оливер Камдем (Лок)

Червен картон: Хорхе Сегура (Лок)