• Левски с нова категорична победа, вкара 4 на Ботев Враца (ВИДЕО)

Левски с нова категорична победа, вкара 4 на Ботев Враца (ВИДЕО)

img
      55
      26.07.2024
      Сподели:

Левски постигна втора поредна категорична победа в efbet Лига, като вкара 4 гола при домакинството на Ботев Враца без да допусне попадение. Така за два мача "сините" реализираха общо 10 попадения с шесте, които вкараха на Локомотив София преди седмица. Евертон Бала вкара за 1:0 в 41-ата минута, Асми Фадига реализира второ попадение 66-ата. Джавад Ел Джемили вкара за 3:0 11 минути преди края, а Асими Фадига оформи крайното 4:0 в последната минута.

Домакините от Левски започнаха по-активно мача и стартираха с атаките още в самото начало.

В 11-ата минута обаче гостите имаха шанс и вкараха топката в мрежата на "сините". Даниел Генов бе изведен в наказателното поле, центрира към Браян Переа, който с глава вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада на Генов.

В 27-ата минута Левски осъществи много добра атака през центъра. Топката стигна до Джавад Ел Джемили, който пусна извеждащо подаване за Алекс Колев. Таранът се измъкна от бранител на гостите и стреля по диагонала, но Федерико Бариос направи добро спасяване.

В 34-ата минута гостите имаха страхотна възможност да отбележат. Цунами сбърка, Даниел Генов отне и стреля, но топката мина встрани от вратата.

Няколко минути по-късно Цунами стреля с глава, но ударът му не бе точен.

Левски поведе в 41-ата минута. Евертон Бала получи топката на лявото крило и тръгна успоредно на наказателното поле и стреля с десния крак, топката се удари във футболист на Ботев Враца, заблуди Федерико Бариос и влезе в мрежата за 1:0.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме тимът на Станислав Генчев имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Мартин Бачев, но до наказателен удар не се стигна.

През втората част нещата не се промениха и "сините" атакуваха по-често.

В 58-ата минута се стигна до сблъсък между двата отбора, при който Майкон изрита Даниил Кондраков при спряна игра, но реферът Кристиян Костов показа по един жълт картон и на двамата футболисти.

След 2 минути игра Мустафа Сангаре центрира отляво, Алекс Колев стреля добре с глава, но Бариос направи чудесно спасяване.

Ботев Враца отговори с удар а Чавдар Ивайлов в 65-ата минута, когато защитата на Левски бе забравила за халфа на гостите, който стреля от дъгата на наказателното поле след пас на Браян Переа, но Пламен Андреев Спаси.

Левски поведе с 2:0 в 66-ата минута - Джемили проби отляво и центрира, Меси изчисти топката, но тя стигна до Асми Фадига, който със силен шут я вкара в мрежата.

Гостите можеха да върнат едно попадение, но удар от дистанция на Переа към долния десен ъгъл бе спасен от вратаря на столичани.

Левски вкара трети гол в 79-ата минута. Джавад Ел Джемили центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, топкатабе изчистена и стигна до Бубакар Траоре, който опита да подаде с пета към свой съотборник, но Джемили пресече подаването, нахлу в наказателното поле и с прецизен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите за 3:0!

В 90-ата минута Левски вкара и четвърто попадение. Алдаир получи топката, пусна към Фадига, който се завъртя в наказателното поле и отбеляза второто си попадение в мача.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ ВРАЦА 3:0
      1:0 Евертон Бала (41'), 2:0 Асими Фадига (66'), 3:0 Джавад Ел Джемили (79')

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 3. Майкон (85' - 22. Патрик-Габриел Галчев), 5. Келиан ван дер Каап (71' - 30. Клеман Икена), 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев (85' - 16. Преслав Бачев), 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала (62' - 97. Асими Фадига), 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков (62' - 12. Мустафа Сангаре)

Старши треньор: Станислав Генчев

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос, 8. Даниил Кондраков (71' - 24. Мартин Смоленски), 17. Чавдар Ивайлов (71' - 14. Марко Мажуга), 70. Дилян Георгиев, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов (87' - 7. Иван Василев), 19. Браян Переа (К), 11. Мартин Ачков, 33. Стефан Цонков, 20. Меси Биатумусока (87' - 77. Стефан Велев), 29. Мартин Бачев

Старши треньор: Тодор Янчев

Съдия: Кристиян Колев