• Крумовград с трета поредна победа - вкара 3 на Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

Крумовград с трета поредна победа - вкара 3 на Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

img
      85
      02.03.2024
      Сподели:

Крумовград победи Локомотив Пловдив с 3:1 и взе трета поредна победа от началото на сезона в efbet Лига. Домакините успяха да поведат с 3:0 и допуснаха гол в последната минута. Серкан Юсеин вкара за 1:0 в 54-ата минута, Джунейт Али вкара за 2:0, а Алекс Колев си отбеляза в 80-ата минута. В даденото от съдията продължение Мичи Нтело вкара почетното попадение за Локомотив Пловдив.

В първия четвърт час от срещата Крумовград бе по-активният от двата тима, но чистите положения пред двете врати липсваха.

В 24-ата минута бе първата чиста възможност в двубоя бе на сметката на Крумовград в 24-ата минута, когато Серкан Юсеин отправи мощен изстрел от средна дистанция, но Кристиан Томов внимаваше и успя да избие топката.

Оливер Кандем проби отдясно в наказателното поле на Крумовград в 43-ата минута и сви топката за Мартин Райнов, който с удар от границата на наказателното поле потърси долния ляв ъгъл на вратата, но не успя да порази целта.

Хорхе Сегура допусна груба грешка в защита, а Диего Рапосо пресече подаването и комбинира с Алекс Колев, който получи топката и шутира от близка дистанция. Кристиан Томов обаче показа добър рефлекс и отрази.

В началото на второто полувреме домакините започнаха по-активно. В 50-ата минута Кристиан Томов направи груба грешка и подари топката на Алекс Колев, който овладя и стреля мощно от близка дистанция. Стражът на Локомотив Пловдив отклони топката в напречната греда.

Крумовград поведе в 54-ата минута. Джунейт Али изведе Димитър Тонев по лявото крилото на нападението. Юношата на Ботев Пловдив надбяга Мартин Паскалев и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Серкан Юсеин се разтегна, за да засече топката, изпращайки я в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0.

В 65-ата минута Патрик Луан напредна, остави топката за Димитър Тонев, който навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но Кристиан Томов отрази.

Две минути по-късно Димитър Илиев получи топката, шутира от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Вторият гол падна в 76-ата минута. Алекс Колев се възползва от груба грешка в отбраната на Локомотив Пловдив. Той пусна към Ренан, който стреля, но Томов отрази. Последва добавка на Октай Юсеин, но Мартин Паскалев успя да блокира изстрела точно пред голлинията. Джунейт Али обаче бе на правилното място в точния момент, за да опъне мрежата на Локомотив за втори път в срещата.

Крумовград успя да вкара и трети гол в 80-ата минута. Патрик Луан изведе Димитър Тонев по дясното крило на нападението. Фланговият футболист на домакините се справи с Оливер Кандем и подаде успоредно на голлинията за Алекс Колев, който чукна топката от близко разстояние във вратата.

Гостите останаха с човек по-малко в 85-ата минута, когато Владимир Медвед получи втори жълт картон и бе изгонен.

Във втората минута на добавеното време Локомотив Пловдив стигна до почетно попадение, след като Бабакар Дион центрира към Мичи Нтело, който с глава прати топката в десния ъгъл на вратата.

КРУМОВГРАД - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 3:1
      1:0 Серкан Юсеин 54', 2:0 Джунейт Али 76', 3:0 Алекс Колев 80', 3:1 Мичи Нтело 90'+2'

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев – 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 18. Клайдер Машадо – 2. Джунейт Али, 8. Ренан, 13. Диего Рапосо (62' - 17. Патрик Луан), 91. Вячеслав Велев – 23. Димитър Тонев (81' - 80. Китан Василев), 10. Серкан Юсеин (73' - 77. Октай Юсеин) – 9. Александър Колев

Старши треньор: Станислав Генчев

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 81. Кристиан Томов – 16. Кристиян Пешов (78' - 11. Петър Андреев), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Кандем – 17. Мартин Райнов (74' - 22. Ивайло Иванов), 6. Христо Иванов (60' - 9. Мичи Нтело) – 7. Бабакар Дион, 14. Евандро, 10. Йоан Баи (60' - 19. Владимир Медвед) – 14. Димитър Илиев (К)

Старши треньор: Александър Томаш

Червен картон: Владимир Медвед (85, Локомотив Пловдив)

Съдия: Красен Георгиев