Черно море категорично надделя над Добруджа

55
      11.02.2024
      Сподели:
      img

Черно море записа разгромна победа в последната си контрола от зимната подготовка. „Моряците“ на Илиан Илиев разпиляха втородивизионния Добруджа с 5:0 на стадион „Тича“ във Варна пред повече от 1500 зрители. Хеттрик реализира Васил Панайотов, а по веднъж се разписаха Атанас Илиев и Алекс Фернандес.

Още във втората минута “моряците” създадоха първата опасност в мача. Дошлият на проби Андреяс Калкан бе изведен сам срещу вратаря на Добруджа по лявото крило, но стражът на гостите излезе и скъси ъгъла на вратата си, и успя да парира удара.

В 7-ата минута Васил Панайотов получи топката в половината на добричлии, напредна и с премерен изстрел от дъгата на наказателното поле реализира за 1:0.

Пет минути по-късно Черно море можеше да вкара втори гол. Мазир Сула пусна извеждащ пас към Калкан, който напредна в наказателното поле и подаде успоредно на вратата към Атанас Илиев, нападателят стреля от страхотна позиция, но уцели тялото на бранител.

В 21-вата минута Мазир Сула центрира от фаул около корнера, като прати топката към дъгата на наказателното поле, където Васил Панайотов с воле заби кълбото неспасяемо в мрежата на гостите.

В 39-ата минута Атанас Илиев получи около точката на дузпата, обърна се и стреля с левия крак, но вратарят на гостите спаси.

В 41-вата минута Мишаел Алвес напредна по левия фланг и подаде към Мартин Дичев, който сам срещу вратаря стреля в аут.

Черно море поведе с 3:0 в 43-ата минута, когато Атанас Илиев засече с глава центриране от фланга.

Християн Славков, Влатко Дробаров, Берк Бейхан, Цветомир Панов и Алекс Фернандес замениха на почивката Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Дани Мартин, Андреяс Калкан и Мартин Милушев.

В 47-ата минута Алекс Фернандес покачи на 4:0, след асистенция на Цветомир Панов.

В 62-рата минута контраатака на Черно море завърши с пети гол. Атанас Илиев получи в половината на гостите, напредна по левия фланг и пусна към Васил Панайотов, който вкара своя хеттрик.

Черно море: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Дани Мартин, Виктор Попов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Мазир Сула, Атанас Илиев