• Начало
        |
      • Новини
        |
      • Ботев Пловдив е първият полуфиналист в Sesame Купа на България след успех над Спартак Варна (ВИДЕО)

img
      104
      27.02.2024
      Сподели:

Ботев Пловдив надделя над Спартак Варна с 2:1 в 1/4 финален сблъсък от Sesame Купа на България. На стадион "Христо Ботев" точни за "жълто-черните" бяха Самуел Акере в 22-ата и Ивелин Попов в 72-ата минута, докато автор на попадението за "соколите" бе Ахмед Ахмедов в 87-ата минута.

Ботев започна по-активно срещата. Във 2-ата минута Ехидже Укаки центрира от корнер, а на далечната греда Антоан Конте отправи удар с глава, но преди това беше фаулирал Виктор Митев. Малко след това удар на Укаки премина покрай вратата след рикошет в играч на "соколите" и излезе в корнер.

Натискът на "канарчетата" продължи и в 4-ата минута шут от далечна дистанция на Антоан Конте премина над вратата.

Четири минути по-късно Спартак пропусна отличен шанс да стигне до първия гол в мача. Гостите организираха опасна контраатака, при която Даниел Начев изведе Ахмед Ахмедов отляво. Нападателят напредна и пусна остър пас по земя към далечната греда, където Ивей Ромееш от няколко метра не успя да засече във вратата.

В 13-ата минута Ивелин Попов центрира от свободен удар, но Георги Георгиев улови без проблеми.

Две минути след това Ехидже Укаки опита изстрел от далечна дистанция, кълбото рикошира в бранител на Спартак и бе избито от Георгиев в корнер.

В 20-ата минута Атанас Чернев опита да върне към вратаря Игонен, като топката бе пресечена от Ивей Ромееш. Панамецът стреля, но стражът бе скъсил добре дистанцията и блокира шута на Ромееш.

В 22-ата минута Ботев поведе в резултата. Самуел Акере получи вдясно по атаката на "жълто-черните" и тръгна в посока дъгата на наказателното поле на Спартак. Нападателят необезкопоявано напредна с няколко метра и получи фронтална позиция, от която шутира и намери мрежата зад вратаря Георгиев за 1:0.

В 31-ата минута домакините отнеха топката в половината на съперника, след което Укаки разигра с Ивелин Попов и шутира силно извън рамките на вратата на Спартак.

В 37-ата минута Даниел Начев центрира от корнер, топката прехвърли наказателното поле на Ботев и се озова в капитана на гостите Виктор Митев, който стреля от движение, но не намери целта.

Секунди след подновяването на играта за второто полувреме Ивей Ромееш центрира отдясно по атаката на "соколите" и намери непокрития Ахмед Ахмедов, който стреля с глава, но Игонен улови без затруднения.

В 47-ата минута Румен Руменов разигра с Ромееш в наказателното поле на Ботев и панамецът шутира по земя в близкия ъгъл. Игонен се справи и с тази ситуация, хващайки топката.

В 64-ата минута пред Самуел Акере се отвори добра възможност за изстрел след подаване от Укаки. Нападателят нагласи топката на удобния си ляв крак, но я изпрати покрай дясната греда зад Георгиев.

В 69-ата минута Константинос Балоянис центрира дълга топка към наказателното поле на гостите, където Мартин Секулич изпревари вратаря Георгиев и стреля с глава, но в аут.

В 72-ата минута авансът на Ботев бе удвоен. Самуел Акере тръгна на скорост отдясно, преодоля Велислав Боев и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Ивелин Попов получи топката, овладя я и я изпрати с добре пласиран удар зад Георгиев за 2:0.

Четири минути по-късно Николай Минков проби отдясно и центрира остро към Мартин Секулич, който стреля по земя, но не намери вратата на Спартак.

В 83-ата минута Джеймс Ето'о подаде към Секулич, който нагласи топката на левия си крак и шутира ниско, но директно в ръцете на Георги Георгиев.

Две минути след това Румен Руменов стреля директно от пряк свободен удар, като насочи топката под горната греда. Игонен съумя да плонжира и да избие в корнер.

В 87-ата минута Спартак върна едно попадение. Контраатака на Ботев Пловдив бе завършена от изстрел на Секулич в рамките на врататата, който бе боксиран от Георгиев. "Соколите" подеха на свой ред офанзивни действия, като топката стигна до Джейми Емпие вдясно. Той върна назад, като впоследствие Мехмед Сабри центрира към вратарското поле, където непокритият Ахмед Ахмедов реализира за 2:1.

В 89-ата минута Георги Мариянов опита изстрел от далечна дистанция, но я изпрати крайно неточно спрямо вратата на Ботев.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - СПАРТАК ВАРНА 2:1

1:0 Самуел Акере 22, 2:0 Ивелин Попов 72, 2:1 Ахмед Ахмедов 87

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 32. Матвей Игонен (В), 15. Джеймс Ето’о, 19. Антоан Конте (78 - 42. Ивайло Видев), 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (70 - 17. Николай Минков), 16. Самуел Акере, 10. Ивелин Попов (К), 4. Ехидже Укаки (70 - 18. Димитър Папазов), 93. Георги Николов (59 - 9. Мартин Секулич)

Резерви: 22. Даниел Кайзер – 6. Дилан Мертенс, 42. Ивайло Видев, 43. Константин Павлов, 18. Димитър Папазов, 9. Мартин Секулич, 30. Лъчезар Балтанов, 14. Фаустас Степонавичюс, 17. Николай Минков

Старши треньор: Душан Керкез

СПАРТАК ВАРНА: 23. Георги Георгиев (В), 31. Дмитро Семенив (70 - 9. Мехмед Сабри), 4. Радослав Терзиев, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 13. Георги Мариянов (90 - 78. Велислав Минков), 45. Даниел Начев (59 - 19. Джейми Емпие), 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев (К), 29. Ахмед Ахмедов

Резерви: 89. Никола Виденов - 3. Преслав Петров, 9. Мехмед Сабри, 8. Цветослав Петров, 78. Велислав Минков, 18. Хидает Хюсеин, 7. Георги Бабалиев, 22. Александър Янчев, 19. Джейми Емпие

Старши треньор: Росен Кирилов

Главен съдия: Стоян Арсов

Жълти картони: Атанас Чернев (Б), Виктор Митев, Радослав Терзиев (С)